17-річна українка очолила рейтинг найкращих дзюдоїсток світу

17-річна українка Дар’я Білодід посіла перше місце у рейтингу найкращих дзюдоїсток світу у своїй ваговій категорії – до 48 кілограмів.

В оновленому рейтингу, який оприлюднила Міжнародна федерації дзюдо, Білодід посідає першу сходинку з 6 135 балами.

У порівнянні з результатами попереднього рейтингу, вона піднялася на дві сходинки.

Такий прогрес зумовлений нещодавньою перемогою Білодід на чемпіонаті світу з дзюдо, що наприкінці вересня проходив у Баку.

У фіналі турніру українка перемогла на той момент чинну чемпіонку світу Фуну Танакі з Японії.

Нині ж Білодід сама є чемпіонкою світу – до того ж, наймолодшою в історії дзюдо.

На момент фінального поєдинку їй було 17 років і 11 місяців.

Попередній віковий рекорд належав японці Рійоко Тамурі. У 1993 році вона здобула золоту медаль чемпіонату світу, коли їй було 18 років і 1 місяць.

Білодід не програє вже 30 поєдинків поспіль.

Наразі вона також є чинною чемпіонкою Європи в категорії до 48 кілограмів.

Джерело: bbc.com